Hakkımızda

Orkun Group

    Küresel rekabet ortamında dünya pazarlarındaki gücüyle Türkiye ekonomisinde önemli bir yere sahip olan Orkun Group'un temelleri 1986 yılında lojistik sektöründe gösterdiği başarılı girişimlerle atıldı.
 
    Lojistik sektörünün öncü kuruluşlarından biri olarak gösterdiği başarıların ardından sektörde Türkiye’nin ilk kurumsal şirketleri arasına da giren Orkun Group 2500 çalışanıyla faaliyet alanlarını daha da genişletmeye başladı.
 
    Orkun Group, 1992 yılında kendi tesislerinin yapımıyla girmiş olduğu inşaat sektörüne Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde ve özellikle İstanbul'da milyonlarca dolarlık projelere imza atarak, güvenin ve konforun yapı taşı oldu.
 
    Bir hayalle başlayan Orkun Yatçılık ise 2002 yılından bu yana birçok özel üretim yat projesine imza atarak sektörün vazgeçilmez markası haline geldi. Sektörün en göz alıcı projelerinden birine imza atan Orkun Yatçılık 45 metrelik mega yatı Deep Story ile başarı çıtasını daha da yukarı çıkarmayı başardı.
 
    Orkun Altyapı, dünyanın en büyük projelerinden 3. Havalimanı ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile başladığı altyapı hizmetlerine 500 kamyon ve 120 iş makinesinden oluşan filosuyla devam etmektedir. Kuzey Marmara Otoyolu, Rize Artvin Havalimanı, Siirt Madenköy Bakır işletmesi, Tanzanya Darüsselam-Makutopora Demiryolu ve Burkina Faso Youga Altın Madeni projelerine devam eden Orkun Altyapı, kısa sürede sektörün en iddialı altyapı firmalarından biri haline geldi.
 
   Orkun Group bu dört ana faaliyet alanında yaptığı her işte uluslararası kalite standartlarında mal ve hizmet verirken; hedef ve ilkelerinden taviz vermeden çözüm ortaklarımızla uzun soluklu çalışmayı hedeflemektedir.  Bu sayede elde edilen maddi ve manevi değerlerle içinde bulunduğu toplumun refah düzeyini arttırabilmeyi amaçlamaktadır.