Haberler

 • Filomuza 100 adet Mercedes-Benz Actros 1845 kattık 2017-05-09

  Mercedes-Benz Türk, 50.yılında uzun yıllardır işbirliği içerisinde olduğu Orkun Group şirketiyle bir kez daha el sıkıştı. Orkun Group, uluslararası nakliyede ve uzun yol yük taşımacılığında kullanacağı 100 adet Mercedes-Benz Actros 1845 LSnRL çekiciyi piyasa ifadesiyle midilli çekicileri Çatalca/Tepecik'teki tesisinde gerçekleşen törende teslim aldı.
  Filosunda 400 adet Mercedes-Benz marka araç bulunan Orkun Group, 100 adet Mercedes-Benz Actros 1845 LSnRL teslimatı ile filosundaki Mercedes-Benz marka kamyon sayısını 290 adede yükseltti.

  Teslimat törenine Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır, Mercedes-Benz Türk Kamyon Filo Satış Müdürü Haluk Burçin Akı, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler Genel Müdürü Gerhard Gross, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler Pazarlama ve Satış Direktörü Gökmen Önbulak da katıldı.Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, "Mercedes-Benz Türk olarak 50.yılımızı kutladığımız bu önemli senede iş ortaklarımız ile bağlarımızın gittikçe güçlenmesinden çok mutluyuz. Uzun yıllardır işbirliği içinde olduğumuz Orkun Group, yine Mercedes-Benz araçlarına güvendi ve araç parkındaki Mercedes-Benz marka araç sayısını gerçekleşen teslimatla birlikte arttırdı. Bizim için çok anlamlı olan bu teslimat, Türkiye çekici pazarında Euro 6 geçişi sonrası yapılan en yüksek adetli Euro 6 çekici teslimatı oldu. Orkun Group yöneticilerine bizimle gerçekleştirdikleri iş birliğinden dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.

  Satışın gerçekleşmesini sağlayan Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayii Has Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Latif Karaali, "Bugün teslimatını yaptığımız Actros 1845 LSnRL Euro 6 motor teknolojisine sahip araçların gerek yakıt sarfiyatı, gerek şoför konforu ve çevreci teknolojisi ile Orkun Group filosuna büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Verimli iş ortaklığımızın ve herşeyden önce dostluğumuzun hep böyle güven ve karşılıklı anlayış içerisinde devam etmesini diliyoruz" dedi.

  Orkun Group Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Karadeniz ise "Mercedes ile uzun yıllara dayanan bir işbirliğimiz var. 2014 yılından beri yüksek adetli filo alımları gerçekleştiriyoruz. Mercedes-Benz marka araçların düşük emisyon ve yakıt ekonomisi sağlayan motorlara, yaygın servis ağına sahip olması ve araçların güvenilir olması tercihimizin Mercedes-Benz Türk'ten yana olmasına neden oluyor" dedi.