HAKKIMIZDA

Orkun Lojistik güçlü mali yapısı, kurumsal yönetimi ve tecrübesiyle Türkiye’de ve dünyada lojistik sektörünün en saygın şirketlerindendir. Orkun Lojistik bu saygınlığını kurumsal yönetim sisteminin iş ortaklarına sunduğu çözüm odaklı yaklaşımına ve uzun soluklu çalışmalarıyla kazanmıştır.

 

Orkun Group Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Karadeniz, Uluslararası Taşımacılık sektörüne 1970’te Almanya’da baba mesleği ile adım attı. Almanya’daki ilk Türk uluslararası taşımacılık şirketi olma ünvanını kazandı.

 

1983 yılında Almanya’dan, Türkiye’ye gelen İlhan Karadeniz, 1986’da Orkun Uluslararası Taşımacılık şirketini kurdu.

 

1990 yılında sektörün öncü isimlerinden biri olan Orkun Uluslararası Taşımacılık şirketi, Avrupa’nın en büyük lojistik şirketiyle ortaklık kurdu.

 

Kısa sürede başarılarına yenilerini ekleyen Orkun Lojistik 1993 yılında Türkiye’nin ilk özel antreposunu da kurdu. Avrupa’dan Türki Cumhuriyetler’e ve Orta Doğu’ya ilk taşımacılık seferlerini gerçekleştirdi.

 

Orkun Lojistik, bugün yarım asra yaklaşan bir tecrübeyle, çevreye duyarlı filolarıyla kara, deniz ve hava taşımacılığında Türkiye’nin en başarılı markalarından biri olarak yoluna devam etmektedir.